MASZ PYTANIA? 32 726 38 90 / 666 201 600 

Urządzenie Venus Freeze to platforma w pełni wykorzystująca chronioną patentem technologię (MP)2 do wykonywania zabiegów twarzy i ciała. Dzięki nowatorskim technologiom działa na zasadzie syntezy impulsów magnetycznych połączonych z wielobiegunową emisją fal radiowych.

Zabieg jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry, przyjemny i bezbolesny dla pacjenta a wyniki są długotrwałe i natychmiastowe. Urządzenie posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Instytucji do Spraw Żywności i Leków) potwierdzający skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Venus Freeze jako jedyny posiada technologie fal radiowych połączonych z impulsowym polem magnetycznym!

Oprogramowanie, które steruje pracą urządzenia jest bardzo elastyczne i zapewnia operatorowi pełną swobodę w zakresie doboru parametrów zabiegu.

Venus Freeze zapewnia doskonałe wyniki w zabiegach:

  • liftingu i wygładzania skóry,
  • kształtowania sylwetki i redukcji cellulitu,
  • redukcji trądziku młodzieńczego,
  • redukcji skutków starzenia się.

Technologia MP2 będąca połączeniem multipolarnej fali radiowej RF i impulsowego pola magnetycznego, wprowadzona przez firmę Venus Concept w 2010 roku jest nowatorska pod względem innowacji technologicznej i bardzo rozszerza zakres możliwości terapeutycznych.

W urządzeniu zastosowano technologię fal radiowych RF trzeciej generacji, będącą własnością patentową firmy. W metodzie tej prąd RF płynie jednocześnie pomiędzy wieloma elektrodami dzięki czemu jego energia zostaje skupiona, zogniskowana pomiędzy nimi tworząc jednolite pole fali elektromagnetycznej wysokiej częstotliwości. Pozwala to na bezpieczne, a jednocześnie bardzo skuteczne wykorzystanie fal radiowych do szerokiej gamy zabiegów:

  • liftingu i wygładzania skóry,
  • redukcji trądziku młodzieńczego,
  • redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu,
  • szeregu zabiegów terapeutycznych wywołanych działaniem termicznym.

Absolutną nowością jest dodanie impulsowego pola magnetycznego działającego jednocześnie z falami RF. Jak pokazują wieloletnie badania pole takie wywołuje angiogenezę, czyli formowanie się nowych włosowatych naczyń krwionośnych oraz tworzenie nowych fibroblastów poprzez nietermiczny proces stymulacji biologicznej. Dzięki temu procesowi poprawia się mikrokrążenie w skórze oraz wzmacnia proces produkcji kolagenu wywołany działaniem termicznym fali RF. Kombinacja tych dwóch mechanizmów i ich zastosowanie do terapii schorzeń i poprawy stanu skóry została zastosowana po raz pierwszy w tym urządzeniu.